Jak opalać się nago

Mamy już lato, blada skóra po zimie na słońcu wydaje się jeszcze bledsza. Żar z nieba, wysoka temperatura i bezchmurne niebo oznaczają jedno – czas złapać trochę koloru. A może by tak… zrobić to zupełnie nago?

Plaże dla naturystów są wyjątkowe. Niemniej jednak wymagają od nas otwartości i nieskrępowania. To czysta swoboda, wolność i lekkość.  Na tej plaży obowiązuje pewien dresscode – każdy musi przyjść w stroju Ewy z Edenu. Tyle i aż tyle.

Zanim pójdziesz na taką plażę

Musisz być pewna, że będziesz się czuła swobodnie i będziesz mogła się w pełni zrelaksować. Przede wszystkim nie chodzi o to, by iść i się wgapiać w nagich ludzi i oceniać. To miejsce dla ludzi, którzy czują się komfortowo w takim ‘’stroju’’.  Warto cenić swoją prywatność i innych.

Najważniejsze – warto zabezpieczyć się przed promieniami słonecznymi i zabrać ze sobą olejki, balsamy czy kremy z filtrem, dzięki którym ładnie się opalisz, a nie spalisz.

Gdzie można znaleźć plaże dla nudystów?

Chałupy, Dębki, Rowy, Wybrzeże Rewalskie czy Piaski – to miejsca, w których możesz opalać się kompletnie nago (sama uwielbiam opalać się w ten sposób, by móc później cieszyć się równomierną opalenizną). Wybierając któreś z tych miejsc zapewnisz sobie komfort.

No i oczywiście jak wiadomo – opalanie toples ma jeden wielki plus – można się równomiernie opalić i cieszyć pięknym, brązowym kolorem. Bo w końcu jak śpiewał Ryszard Rynkowski: ‘’Dziewczyny lubią brąz, a słońce o tym wie, że dziewczyny lubią brąz i czule pieści je.’’  W pełni się z tym zgadzam! 😉 Pięknie opalone ciało świetnie kontrastuje szczególnie z białym i żółtym kolorem.

O czym warto pamiętać opalając się nago?

Przede wszystkim warto przypomnieć, by nie wystawiać się od razu na kilkugodzinne promienie słoneczne. Warto również wiedzieć o tym, że miejsca intymne są osłonięte bielizną i nie można ich narażać na nagły i długi kontakt ze słońcem – zanim wybierzesz się na plażę odwiedź solarium, w ten sposób zaoszczędzisz sobie bolesnych poparzeń.

Jeśli masz na swoim ciele niepokojące znamiona bądź pieprzyki o nieregularnym kształcie warto skonsultować się z dermatologiem i również chronić je przed promieniowaniem słonecznym.

Kolejna ważna rzecz, o której mam nadzieję, że wie każdy – należy dość często zmieniać pozycję i stosować krem z wysokim filtrem, szczególnie w miejscach wrażliwych, takich jak pachwiny, pachy, wzgórek łonowy czy piersi. Najlepiej by było, aby w trosce o zdrowie naklejać na brodawki specjalne nakładki. Więcej na temat opalania nago przeczytasz tu: Jak bezpiecznie opalać się nago

Podsumowując – jeśli jesteś osobą, która nie wstydzi się nagości i chcesz uzyskać doskonałą opaleniznę wybierz się na jedną z wyżej wymienionych plaż i przekonaj się o przyjemności jaką daje słoneczna kąpiel totalnie nago.