Najlepsza maść na stawy

Każdy kto chociaż raz odczuwał ból stawów wie, jak ogromny dyskomfort to powoduje i jak bardzo obniża się komfort życia. Bóle stawowe mają różne podłoże, najczęściej mechaniczne spowodowane urazami lub z powodu stanów zapalnych. Młode osoby, które skarżą się na ból stawów cierpią z powodu przeciążenia lub chorób, których jednym z objawów jest bolesność stawów. Osoby w podeszłym wieku uskarżają się na ból stawów najczęściej z powodu choroby zwyrodnieniowej stawów. W każdym wymienionym przypadku w stawach pojawia się stan zapalny, który powoduje nieprzyjemne dolegliwości – nie tylko ból, ale także trudności z poruszaniem się czy ogólny dyskomfort.

Co stosować na bolące stawy?

Wiele osób skarżących się na bóle stawów zastanawia się, co na stawy warto zastosować, by ulżyć sobie w bólu. Wiele osób sięga po tabletki przeciwbólowe czy inne leki przeciwzapalne. Jednak tego rodzaju leki przy dłuższym stosowaniu mogą podrażniać żołądek oraz negatywnie wpływać na wątrobę. Dlatego też warto poszukać innych sposobów na pozbycie się bolących stawów.  Najlepszym rozwiązaniem jest maść na ból stawów. Maści działają miejscowo – substancja przeciwbólowa zawarta w maści dociera do miejsca bólu przez skórę i rozpoczyna swoje działanie.

Jak działają maści na stawy?

Maści na stawy zawierają najczęściej niesteroidowe substancje przeciwzapalne. Jak sama nazwa wskazuje ich głównym celem jest zmniejszenie stanu zapalnego i działanie przeciwbólowe. Substancje te zawiera nie tylko maść na bóle zwyrodnieniowe stawów, ale również maść dla sportowców. Generalnie wszystkie maści na stawy, czy to na ból stawów spowodowany kontuzjami, przeciążeniami, czy z powodu bólu zwyrodnieniowego stawów, działają w podobny sposób. Uśmierzają ból, łagodzą stany zapalne, które pojawiły się w bolącym stawie. Ważne jest to by maści stosować regularnie, tylko wtedy przynoszą efekt. Warto też podczas aplikacji maści dokonać delikatnego masażu bolącej części. Nie tylko przyspieszy to wchłanianie się preparatu, ale także dodatkowo wzmocni jego działanie rozgrzewające.


Maści na stawy dla sportowców


Sportowcy szczególnie często stosują maści nie tylko w momencie kontuzji, ale także by rozgrzać się przed wysiłkiem i tym samym zabezpieczyć stawy przed kontuzją. Maść na stawy kolanowe pozwala zabezpieczyć miejsca najbardziej podatne na kontuzje. Jest to szczególnie ważne w przypadku, kiedy mamy tendencję do urazów czy przeciążeń stawów. Maść na stawy poprzez swoje działanie rozgrzewające rozszerza również naczynia krwionośne w miejscu stosowania, co znacząco zmniejsza ból oraz stany zapalne różnego pochodzenia.